Ho-kage

Ho-kage

11. května 2008 v 18:17
Ti, kteří dosáhli titulu Kage (影, doslovně přeloženo "Stín"), jsou vůdcové pěti nejsilnějších Skrytých vesnic. Kage je obvykle nejsilnější ninja z vesnice. Někdy to však neplatí, například stačí, aby byl nejsilnější v době volby nového Kage. Kage může být ve vesnici pouze jeden. Kage se může vzdát vedení a na své místo pustit někoho jiného, avšak titul Kage mu zůstane. Takto dojde k situaci, kdy jsou dva nebo více Kagů, ale pouze jeden je aktivní. Toto je příklad stavu, kdy byl Čtvrtý i Třetí Hokage současně. Vedení měl vždy pouze jeden, po smrti Čtvrtého se vedení vrátilo zase Třetímu. Kage kontrolují své území, dohlížejí na aktivity jejich vesnic a jsou vůdcové ninja společnosti. Také Uzumaki Naruto se chce stát Hokagem.
Dalším Kagem se často stává rodinný příslušník předchozího Kageho nebo někdo, koho předchozí Kage učil. Například Gaara, který se stal po svém otci dalším Kazekagem, Čtvrtý Hokage, kterého učil student Třetího Hokageho Jiraiya nebo Tsunade, vnučka Prvního Hokageho a bývalá studentka Třetího Hokageho.
Pět nejznámějších Kage má své tituly upraveny podle své vesnice. Jsou to:
Hokage (火影, doslovně přeloženo "Ohnivý stín") - Kage ze Skryté Listové vesnice.
Kazekage (風影, doslovně přeloženo "Větrný stín") - Kage ze Skryté Písečné vesnice.
Mizukage (水影, doslovně přeloženo "Vodní stín") - Kage ze Skryté Mlžné vesnice.
Raikage (雷影, doslovně přeloženo "Bleskový stín") - Kage ze Skryté Oblačné vesnice
Tsuchikage (土影, doslovně přeloženo "Zemský stín", čteme "cučikage") - Kage ze Skryté Skálové vesnice.
V anime se představil ještě jeden Kage - Hoshikage (星影, doslovně přeloženo "Hvězdný stín") - ze Skryté Hvězdné zěmě. Ovšem tento titul není oficiálně uznáván, tento ninja si ho dal sám. Orochimaru, zakladatel a vůdce Skryté Zvučné vesnice, si také říká (nebo je fanoušky označován za) Otokage (音影, doslovně přeloženo "Zvučný Stín"), ale opět to není oficiální titul, protože Skrytá Zvučná vesnice není počítána mezi pět velkých Skrytých vesnic.
 
 

Reklama